Asja druga na Federalnom takmičenju iz matematike

Danas je u organizaciji Udruženja matematičara Kantona Sarajevo, na Odsjeku za matematiku Prirodno – matematičkog fakulteta Univerziteta u Sarajevu održano  Federalno takmičenje iz matematike za učenike osnovnih škola.

Našu školu su predstavljali učenici: Hasanović Uma, Kadić Armin, Ćatić Asja, Rovčanin Merjem i Hadžović Bakir. I ove godine smo vrlo ponosni na rezultate naših učenika. Ćatić Asja osvojila je DRUGO mjesto, a na državno takmičenje se još plasirao i Kadić Armin. Čestitamo našim učenicima i njihovim nastavnicama: Hajdarević Fatimi i Salihbegović Edini. Našim vrijednim matematičarima želimo puno uspjeha na državnom takmičenju, gdje će biti izabrana ekipa od šest najboljih mladih matematičara koja će predstavljati Bosnu i Hercegovinu na Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi koja će se održati na Kipru od 20. do 25. juna 2019. godine.