Međupredmetna povezanost

U utorak, 21.11.2023. godine održan ogledni čas u VI-3 odjeljenju iz Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti, Srpskog jezika i književnosti i Geografije po kurikularnoj reformi i međupredmetnoj povezanosti, na kojem su nastavnice Sanida Bojičić, Hanifa Kapo i Samira Numić-Okanović pokazale kako zajedno mogu funkcionisati jezik, književnost, geografija i historija naše domovine, a u susretu najvećem državnom prazniku, Danu državnosti BiH. Učenici su u okviru istraživačkog rada upoznali prisutne sa historijskim razvojem Bosne i Hercegovine, zatim su kroz stečeno znanje o geografskim kartama, cijelu Bosnu i Hercegovinu prikazali na slijepoj karti te riječ “Bosna i Hercegovina” promijenili kroz padeže, te utvrdili njihovo značenje na primjerima  inspirisanim poezijom o domovini, a sve to pazeći na pravopisna pravila.

Na kraju su zapjevali pjesmu”Hajmo Bosno, hajmo Hercegovino” i na taj način proslavili rođendan naše  domovine. Na ovom času svi su uživali, a fotografije možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: OGLEDNO – UGLEDNI ČASOVI