Naša uspješna Ena

U toku mjeseca februara, naša učenica, devetog razreda Ena Čaušević učestovala je na međunarodnom takmičenju Owlypia – The Intellectuals’ Challenge koje se organizuje za učenike od 12-14 godina (skupina Owlets) i od 15-18 (skupina Owlys). Takmičenje se provodi u nekoliko različitih faza: online, lokalno i globalno, a glavni cilj takmičenja je potaknuti intelektualnu znatiželju i razviti istraživačke vještine. Učenici odabiru ”polje” u kojem se žele natjecati : Social Sciences, Economics & Business, Art & Design, Literature & Culture i Science & Technology. Unaprijed dobiju materijale za pripremu: razne članke, video, knjigu, film, poznatu osobu i slično, a takmičenje je organizirano na engleskom jeziku. Ena se takmičila u oblasti Science & Technology i osvojila odlično 8.mjesto i zlatnu medalju. Čestitamo Eni i  želimo joj još uspjeha na svim životnim poljima. Pored Ene priznanja su dodijeljena njenoj razrednici Nermini Habul-Nurkić kao Owlypia ambasadoru i našoj školi kao partnerskoj školi.