Zajedno u borbi protiv cyber nasilja

U cilju prevencije i osvješćivanja djece i roditelja na opasnosti koje nosi digitalno okruženje,  dugogodišnji parner škole CROA – Centar za razvoj omladinskog aktivizma uz podršku Općine Centar realizuje projektnu aktivnost ” Zajedno u borbi protiv cyber nasilja” za učenike i roditelje škole.
  • 15.11.2022. upriličena je edukacija roditelja  na Vijeću roditelja. Predavanje ” Sigurnost djece u digitalnom okruženju” za roditelje je održao predavač mr. sci. Vahidin Đaltur – stalni sudski vještak informacijsko kominikacijke oblasti. Roditelji su pokazali zadovoljstvo zbog prisustva ovoj edukaciji.
  • 14.11.2022. i  21.11.2022. – Radionice za učenike VII-2 razreda.
Program sekundarne prevencije neprihvatljivih ponašanja i zaštita djece u riziku predviđa različite aktivnosti nastavnika, stručne službe i roditelja, a tim povodom sarađujemo i sa resursima iz zajednice. Digitalni mediji i odgoj djeteta je prioritet odgojnih nastojanja i porodice i škole, te navedena edukacija predstavlja značajan doprinos u provedbi pomenutog programa jer implicira temu  koja je sastavni dio preporuka za sigurnost u digitalnom okruženju.