“Obojimo svijet u plavo”

20. novembra se obilježava Međunarodni dan djeteta. Generalna skupština Ujedinjenih nacija je tog dana 1989. godine usvojila Konvenciju o pravima djeteta. Konvenciju je potpisalo 196 zemalja, među kojima i naša BiH .

Ove godine UNICEF organizuje kampanju pod nazivom “Obojimo svijet u plavo”, čiji je cilj ukazati na neophodnost poštivanja svakog prava, za svako dijete.

Naši učenici sa svojim učiteljicama, nastavnicima, direktoricom Fatimom Prohić, pedagogicom Melihom Baručijom i psihologinjom Enom Čakalović uzelo učešće u ovoj UNICEF-ovoj kampanji. Aktivnosti su realizovane u petak, 18.11.2022. godine, a fotografije sa svih dešavanja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: MEĐUNARODNI DAN DJETETA