Obavještenje-Online upis

Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo će u srijedu 26. juna 2019. godine objaviti Konkurs za upis učenika u prvi razred srednjih škola na području Kantona Sarajevo u školskoj 2019/2020. godini.

Javni konkurs će biti objavljen u dnevnom listu „Oslobođenje“ i na web stranici Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo.
Istog dana u 9.00 ujutru počet će online upis učenika u prvi razred srednjih škola Kantona Sarajevo.

Sve detaljne upute i potrebne podatke učenici će dobiti prilikom podjele dokumentacije.

Prva prijava učenika na online sistem za upis u srednje škole na području Kantona Sarajevo vrši  putem web stranice www.upis.emis.edu.ba

Na ovom web sajtu možete naći sva obavještenja kao i video tutorijale vezane za online upis.