Dan otvorenih vrata u Prvoj gimnaziji

JU Prva gimnazija Sarajevo je najstarija sekularna srednja škola u BiH, osnovana davne 1879. godine i u aprilu 2019. godine obilježava izuzetno značajan jubilej, 140 godina postojanja. U ovoj šolskoj godini  započeli su sa organizacijom niza aktivnosti i manifestacija kojima će proslaviti 140 godina uspješnog rada na području odgoja, obrazovanja, kulture, umjetnosti, sporta i nauke općenito.

Prva planirana aktivnost je Dan otvorenih vrata koji će se organizovati u subotu 6. aprila (u periodu od 12 do 15 sati). Prva gimnazija poziva roditelje i učenike naše škole da se pridruže ovom značajnom Jubileju, te da obiđu školu, druže se s učenicima i profesorima, učestvuju u različitim aktivnostima po kabinetima, te osjete dašak historije i tople atmosfere “Prve”.

PRVA GIMNAZIJA