Srebrena medalja za našeg Adnana na JBMO

Na 27. Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi koja je održana u Tirani od 23.6.2023. godine do 28.06.2023.godine naš, sada već bivši učenik ADNAN OSMIĆ osvojio je SREBRENU medalju.  Iskrene čestitke našem Adnanu, njegovim roditeljima, nastavnici Edini Salihbegović i svim koji su dopriinjeli ovom uspjehu.

Pored Adnana i ostali članovi naše državne ekipe osvojili su medalje, pa u ukupnom plasmanu ekipno smo osvojili 3. mjesto, što je najbolji rezultat naše ekipe ikada. O ovome izuzetnom rezultatu možete pročitati i na sljedećem linku: LINK

Zlatna medalja za našeg Adnana na državnom takmičenju
U subotu, 27.05.2023. godine u Franjevačkoj klasičnoj gimnaziji u Visokom održana 21. Juniorska matematička olimpijada Bosne i Hercegovine tj. državno takmičenje iz matematike za učenike osnovne škole.
Našu školu, kanton i federaciju između ostalih, uspješno su predstavljala i naša tri učenika: Adnan Osmić, Nermin Kadić i Alen Avdibegović.
Posebno smo ponosni na postignute rezultate:
  • Adnan Osmić – ZLATNA MEDALJA i direktan plasman na Juniorsku balkansku matematičku olimpijadu (JBMO) koja se ove godine održava u Tirani,
  • Alen Avdibegović  – bronzana medalja i prilika da se preko razigravanja (dodatnog takmičenja), kao šesti član plasira na JBMO.
Čestitamo svim našim učenicima, nastavnici Edini Salihbegović, a ekipi želimo puno sreće na JBMO!
Fotografije sa ovog takmičenja, ali ostalih možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: TAKMIČANJA
Adnanovi uspjesi na takmičenjima za srednje škole

I ove školske godine naš učenik IX razreda Adnan Osmić niže rezultate u svojoj matematičkoj karijeri. Sem izuzetnih rezultata postignutih na općinskom, kantonalnom i federalnom takmičenju za učenike osnovne škole Adnan je učestvovao i na takmičenjima za srednje škole. Sa zadovoljstvom ističemo da je i na tim takmičenjima ostvario izvanredne rezultate:

• 1. mjesto na federalnom takmičenju za učenike srednje škole čime je ostvario direktan plasman na državno takmičenje za učenike srednje škole,
    • 7. mjesto na državnom takmičenju za učenike srednje škole i bio vrlo blizu plasmana na IMO.

Čestitamo našem Adnanu i želimo mu još matematičkih, ali i drugih uspjeha u životu. 🙂

Bronzana medalja za Adnana na JBMO

Na 26. Juniorskoj balkanskoj matematičkoj olimpijadi koja je održana u Sarajevu od 28.6. do 02.07.2022.godine naš učenik ADNAN OSMIĆ osvojio je BRONZANU medalju. Medalju je uručila Naida Hota-Muminović ministrica obrazovanja Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo koje je zajedno sa Udruženjem matematičara Kantona Sarajevo organizator ovog značajnog takmičenja. Iskrene čestitke našem Adnanu, njegovim roditeljima i svim koji su doprinjeli ovom uspjehu, a posebno našoj nastavnici matematike Edini Salihbegović.

Zlatna medalja za Adnana na državnom takmičenju

Na XX Juniorskoj matematičkoj olimpijadi Bosne i Hercegovine (državno takmičenje) održanoj 21.05.2022. godine našu školu  predstavljali su Adnan Osmić i Nermin Kadić. Izuzetno smo ponosni na naše učenike jer Adnan je osvojio sjajno 3.mjesto i zlatnu medalju čime se  plasirao na Juniorsku balkansku matematičku olimpijadu koja će se održati krajem juna u Sarajevu,  a Nermin je osvojio veliki broj bodova i vjerujemo da će se sljedeće godine pridružiti Adnanu na olimpijadi. Posebno su značajni njihovi rezultati jer su se svi učenici takmičili u istoj kategoriji bez obzira na godine i razred koji pohađaju. Čestitamo našim vrijednim učenicima i njihovoj nastavnici Edini Salihbegović, te im želimo puno uspjeha na balkanijadi.

Fotografije sa takmičenja i dodjele priznanja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: TAKMIČENJA

* Posebno smo ponosni na rezultat našeg učenika Adnana Osmića koji je kao član tima Elmentary osvojio srebrenu medalju na Iranskoj kombinatornoj olimpijadi. Adnanov tim sačinjavala su još dva učenika iz srednje škole.

Iranska kombinatorna olimpijada (ICO) je timsko takmičenje za timove od najviše 3 člana (dozvoljeni su i timovi od 1 ili 2 člana). Timovi se takmiče u području kombinatorike podijeljeni u 3 kategorije:

• Elementary – namijenjena za učenike 1. razreda srednje škole, a dozvoljeno je i sudjelovanje mlađih učenika,
  • Advanced – namijenjena za učenike 2., 3. i 4. razreda srednje škole,
  • Free – namijenjena za sve zainteresirane sudionike, bez dobnog ograničenja). Takmičenje kao i bodovanje se realizuje online.

Čestitamo Adnanu i želimo mu puno uspjeha na svim daljim takmičenjima.

Više detalja o ovom zanimljivom takmičenju možete pogledati na sljedećem linku: ICO