Motivaciono predavanje

U srijedu, 31.05.2023. godine naši učenici IX razreda u Multimedijalnoj sali Općine Centar, prisustvovali su  motivacionom predavanju zajedno sa ostalim učenicima devetih razreda osnovnih škola sa područja općine Centar. Predavanje je održao profesor geografije Vedran Zubić, koji je dobitnik prestižne nagrade za jednog od najboljih profesora na svijetu. Nagrada mu je uručena u Nju Delhiju gdje je održana svečanost dodjele najprestižnije nagrade u polju obrazovanja – Globalna nagrada za nastavnike/AKS Education Award.

Cilj predavanja bio je upoznati maturante osnovnih škola sa izazovima sa kojima će se susresti sa upisom u srednju školu, te samom uticaju digitalnih medija i uređaja koji oni imaju na okolinu. Profesor Vedran je podijelio svoja iskustva koja je stekao kroz godine učenja i predavanja djeci, te istakao kako je nešto najvrijednije što nosi sa sobom upravo prijateljski odnos i razumijevanje koje kroz godine gradi sa mladima. Zubić je profesor koji je svojim originalnim pristupom učenicima doprinio da se mnogi zainteresuju za školske aktivnosti, a posebno geografiju i lijepe društvene navike.