VIII3 učestvovao u projektu “Mladi i naslijeđe”

Rado smo se odazvali pozivu BHcraftsa da učestvujemo u projektu ” Mladi i naslijeđe”, koji je inicirao Regionalni program lokalne demokratije za Zapadni Balkan, finansira EU, a provodi UNDP BiH. U Centru za kulturu u Jelićevoj, kišno prijepodne smo proveli na radionici Filcanje vune.

Uz pomoć tri edukatorice, učenici su, u početku nevješto, ali pri kraju radionice samouvjereno, izrađivali različite predmete od vune, savladavajući ovu zanimljivu i cijenjenu tehniku.

U toku radionice učenici su prisustvovali i polusatnom predavanju o kulturnoj nematerijalnoj baštini, koje je održala njihova razrednica, Indira Buljubašić.

Nastavnica Indira je kao predavač angažovana u ovom projektu u okviru kojeg će se realizovati 9 radionica za učenike osnovnih škola našeg grada.

Hvala, BHcrafts!:-)

Više detalja možete pronaći na sljedećem linku: https://m.facebook.com/BHcrafts/