Historijski čas povodom 29. godišnjice 105. motorizovane brigade

U cilju njegovanja sjećanja na hrabre borce i heroje odbrambenog rata, povodom 29. godišnjice formiranja 105. motorizvane brigade nastavnica Samira Numić-Okanović je sa učenicima IX-3 razreda održala historijski čas.  Da ih mlade generacije ne zaboravljaju, svojim stihovima su potvrdile Fejzić Alma, Bakić Emina, Alihodžić Haya i Mulazimović Zina, kao i učenice Čaušević Sumeja, Salčin Dalal i Bračković Iman. 105. motorizovana brigada je bila čudo otpora koja se i slabo naoružana uspješno suprostavila napadima jedne od najvećih vojnih sila tadašnje Evrope. Borce je krasio visoki borbeni moral, odlučnost ,nepokolebljivost i vjera u pobjedu. Poruka koju su učenici poslali: „ Da ne smjemo zaboraviti ono što se dogodilo i da treba mladim generacijama govoriti kako se stvarala i branila Bosna i Hercegovina“.

Dašak atmosfere sa časa možete pogledati u galeriji na sljedećem linku: HISTORIJSKI ČAS