Evropski dan jezika

Širom Evrope, 700 miliona Evropljana podstaknuti su da uče što više jezika, u bilo kojoj dobi, u školi i izvan nje.
Budući da je jezička raznolikost alat za postizanje većeg međukulturnog razumijevanja i ključni element bogate kulturne baštine našeg kontinenta, Vijeće Evrope promoviše višejezičnost u cijeloj Evropi.
Na inicijativu Vijeća Evrope Evropski dan jezika se obilježava u saradnji s Evropskom komisijom 26. septembra svake godine još od 2001.
Sekcije Engleskog i Njemačkog jezika u našoj školi obilježile su ovaj važan datum. Video snimljen tom prilikom objavljen je na zvaničnom web sajtu na linku: European Day of Language
Pozivamo vas da posjetite stranicu https://edl.ecml.at i provjerite i vi svoje znanje evropskih jezika kroz najrazličitije igre i aktivnosti.
Fotografije i videa o ovom zanimljivom događaju u našoj školi možete pogledati u školskoj galeriji na sljedećem linku: GALERIJA