Edukativna predavanja

U okviru projektnih aktivnosti koje se realizuju uz podršku Općine Centar, u petak, 09.12.2022. godine je u fiskulturnoj sali škole održano predavanje za učenike 7.8. i 9. razreda na temu “Zajedno protiv cyber nasilja”. Predavanje je upriličilo Udruženje za razvoj omladinskog aktivizma CROA uz angažman gosp.Vahidina Đaltura, sudskog vještaka informacijsko komunikacijske oblasti.
Isto predavanje je realizovano u mjesecu novembru i na Vijeću roditelja, te je zbog oprepoznate važnosti ove teme CROA dala svoj doprinos u osvješčivanju učenika za rizike i posljedice koje nosi neodgovorno korištenje informacijskih tehnologija, a najviše u sferi zaštite ličnog identiteta i prevencije nasilja u cyber prostoru.
Zahvaljujemo i Općini Centar i Udruženju CROA na učešću u edukaciji učenika za prevenciju neprihvatljivih ponašanja.

Fotografije sa ovih zaista zanimljivih predavanja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: Edukativna predavanja

Na osnovu saglasnosti Ministrastva za odgoj i obrazovanje KS, u našoj školi realizuju se edukacije učenika od VI do IX razreda, a predavači su ljekari JU Zavod za javno zdravstvo KS. U prostorijama naše škole realizovana su sljedeća predavanja:

• Za učenike VII razreda, 24.11.2022. godine na temu: “Duhan i duhanski proizvodi – štetnosti po zdravlje”
  • Za učenike VIII razreda, 10.11.2022. godine na temu: “Zarazne bolesti, higijensko – epidemiološke mjere i značaj vakcinacije”
  • Za učenike VII razreda, 09.11.2022. godine na temu: “Socijalne mreže i njihov uticaj na zdravlje”
  • Za učenike VI razreda, 08.11.2022. godine na temu: “Zdravi životni stilovi – Ishrana, tjelesna aktivnost, odmor i san”
  • Za učenike IX razreda, 07.11.2022. godine  na temu: “Seksualno i reproduktivno zdravlje mladih i seksualno prenosive bolesti, Kontracepcija”