Državno takmičenje iz informatike

U subotu, 03.07.2021.  godine, u prostorijama 2. gimnazije u Sarajevu, uz poštivanje svih epidemioloških mjera održano je 15. državno takmičenje za učenike osnovnih škola iz informatike.

Na ovom značajnom takmičenju učestvovao je sada već učenik 2. gimnazije Begić Arif i naš učenik sedmog razreda Avdibegović Alen. Plasman na državno takmičenje Arif i Alen ostvarili su kroz 3 online, kvalifikaciona takmičenja održana u maju, te dobre rezultate na kantonalnom takmičenju održanom u aprilu. Iako se Arif nije plasirao na balkanijadu izuzetno smo ponosni na njegovo 6. mjesto na ovom takmičenju i na Alenovo zalaganje da postigne što bolji rezultat. Čestitamo Arifu i Alenu i nadamo se da će sljedeće godine postići željeni cilj.

Podrška Arifu i Alenu za ovo takmičenje, kao i za sva druga takmičenja pružala je njihova nastavnica informatike Azra Kreho.