“Iskre ljubavi”

U prepunoj sali SARTR-a , danas je obilježen Dan nezavisnosti Bosne i Hercegovine i Dan škole. Naši vrijedni  učenici i nastavnici su pripremili bogat program koji je odisao mladošću, ljepotom, snažnim emocijama, porukama mira i ljubavi. Tom prilikom podsjetili smo se života i pjesama Muse Ćazima Ćatića, rada naše škole u proteklih 87 godina, recitovali domovini i osjećali se ponosnim na naše učenike. Pored priredbe, a povodom ovih značajnih praznika u našoj školi realizovale su sljedeće aktivnosti:

• školska takmičenja iz Engleskog jezika, Matematike, košarkaške štafeta, te Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti i Srpskog jezika i književnosti pod nazivom “Volim svoj jezik”,
  • izložba fotografija, likovnih, literarnih radova, radova s nastave Tehničke kulture i Kulture življenja, te izložba književnog repertoara Muse Ćazima Ćatića,
  • šahovski turnir,
  • projekcija našeg filma “Moja strana priče”,
  • svečano obilježavanje završetka radova na rekonstrukciji toaleta i zamjene parketa u učionicama, pri čemu smo uručili zahvalnice  Ministarstvu za obrazovanje nauku i mlade KS i Općini Centar.
  • druženje za goste, naše penzionere i uposlenike u zbornici škole.

Više detalja možete pronaći i na web stranici Općine Centar, koji su takođe pisali o našem posebnom danu.

OPĆINA CENTAR