Realizovana akcija “Budimo prijatelji”

Nakon prošlogodišnje veoma uspjele akcije pomoći izbjeglicama u našem gradu, odjeljenje VII3, njihova razredna starješina Indira Buljubašić i njihovi roditelji, odlučili su da jedan lijep jesenji dan provedu sa 47 mališana područne škole „Jezero“ u Gornjoj Gračanici kraj Tuzle.
Tako se 14.9.2018. godine rodilo mnogo novih prijateljstva. Naši učenici su bili ganuti više nego skromnim uslovima u kojima svoje školske dane provode učenici ove škole. Zbog toga su sa njima organizovali mnogo zabavnih igara, pa i takmičenje u pravljenu najljepše frizure. Uručili su im poklon-pakete školskog pribora, a u saradnji sa firmom Skuter i mnogo slatkiša. Dodatne osmijehe na lica domaćina donijeli su veseli, šareni kišobrani koje je za sve učenike kupila nana jedne naše učenice. U povratku, posjetili su Zenicu, punih srca zbog novog i dirljivog iskustva.