OŠ Musa Ćazim Ćatić Sarajevo

Sekcije

Slobodne aktivnosti učenika se organizuju radi razvijanja interesovanja, sklonosti i stvaralačkih sposobnosti učenika i radi proširivanja njihovih znanja.

Sekcije se zasnivaju na principima slobodnog izbora i dobrovoljnosti.

U protekloj školskoj godini učenici naše škole su imali izuzetno mnogo nastupa. Rad, aktivnosti i uspjeh mnogobrojnih sekcija, dali su doprinos velikom uspjehu i afirmaciji škole. Učenici naše škole svake godine uzimaju aktivno učešće u svim manifestacijama u organizaciji škole, općine, grada, kantona, Federacije BiH, države, balkana i Evrope kao i na nekim konkursima internacionalnog karaktera.
Veliku pomoć u radu smo imali i od mnogih institucija i organizacija (sportski klubovi, Klub matematičara, škole stranih jezika, muzičke škole, itd) u koje su uključeni naši učenici.

Pregled sekcija za školsku 2018/2019. godinu

1. MALI HOR

Voditelj sekcije: Starčević Vildana
Termin: četvrtak, 11.30-12.20/ 13.00-13.45
Učionica: 204

2. LITERARNA SEKCIJA OD V DO IX RAZREDA

Voditelj sekcije: Buljubašić Indira
Termin: ponedjeljak, 13.10
Učionica: 104

3. RECITATORSKO-LINGVISTIČKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Sadiković Malbina
Termin: utorak, 13.10/petak, 13.10-14.00
Učionica: 104

4. EKOLOŠKA SEKCIJA V RAZRED

Voditelj sekcije: Gerun F. Elvedina
Termin: ponedjeljak, 12.25
Učionica: 302

5. DRAMSKA SEKCIJA ZA ENGLESKI JEZIK

Voditelj sekcije: Hadžić Lejla/Katica Elma
Termin: srijeda, 13.00
Učionica: 103

6. LUTKARSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Hadrović Džemila
Termin: utorak, 11.30 – 12.20/13.10 – 14.00
Učionica: 203

7. RITMIČKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Zajmović Šeila/Hodžić Selma
Termin: srijeda, 11.30 – 13.00
Učionica: 203

8. FOLKLOR

Voditelj sekcije: Halilović Refija/spoljnji saradnik
Termin: utorak 12.00 – 13.30
Učionica: 301

9. LIKOVNA SEKCIJA III RAZRED

Voditelj sekcije: Vučić Merima
Termin: ponedjeljak, 12.40
Učionica: 302

10. RECITATORSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Đumišić Gena
Termin: srijeda, 13.10 -14.00
Učionica: 304

11. LIKOVNA SEKCIJA OD V DO IX RAZREDA

Voditelj sekcije: Lončarević Lana
Termin: ponedjeljak 13.10
Učionica: 205

12. GRAĐEVINSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Handžić Minela
Termin: srijeda, 13.15
Učionica: 002

13. MALI MATEMATIČARI IV RAZRED

Voditelj sekcije: Pašić Amila
Termin: utorak, 11.30 – 12.20/13.10 – 14.00
Učionica: 204

14. MATEMATIČKA SEKCIJA V RAZRED

Voditelj sekcije: Hajdarević Fatima
Termin: utorak, 12.30 – 13.50
Učionica: 202

15. MATEMATIČKA SEKCIJA VI RAZRED

Voditelj sekcije: Salihbegović Edina
Termin: četvrtak, 12.20
Učionica: 102

16. MATEMATIČKA SEKCIJA VII RAZRED

Voditelj sekcije: Salihbegović Edina
Termin: druga smjena, ponedjeljak 12.20-14.00/prva smjena, srijeda od 13,10
Učionica: 102

17. MATEMATIČKA SEKCIJA VIII RAZRED

Voditelj sekcije: Hajdarević Fatima
Termin: četvrtak, 12.30 -13.50/13.10 – 13.50
Učionica: 103

18. MATEMATIČKA SEKCIJA IX RAZRED

Voditelj sekcije: Hajdarević Fatima
Termin: prva smjena, utorak, 13.10-13.50/druga smjena, srijeda 12:30-13:50
Učionica: 202

19. ROBOTIKA

Voditelj sekcije: Ahmetović Nusret
Termin: utorak, 11.35-13.10
Učionica: 002

20. FIZIKA VIII RAZRED

Voditelj sekcije: Muhović Lejla
Termin: ponedjeljak, 13.10
Učionica: 202

21. FIZIKA IX RAZRED

Voditelj sekcije: Muhović Lejla
Termin: četvrtak, 13.10
Učionica: 202

22. SAOBRAĆAJNA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Nasić Edina
Termin: utorak, 11.30-12.20/13.00-13.45
Učionica: 301

23. INFORMATIČKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Kreho Azra
Termin: ponedjeljak, od 12,25 do 14,00, kada su 6. i 8. razredi PRVA smjena, a 7. i 9. druga smjena i ponedjeljak  od 13,15 do 14,00 kada su 6. i 8. razredi DRUGA smjena, a 7. i 9. prva smjena
Učionica: 001

24. ENGLESKI JEZIK VII RAZRED

Voditelj sekcije: Makan Jasna
Termin: četvrtak, 13.00
Učionica: 103

25. SEKCIJA NJEMAČKOG JEZIKA

Voditelj sekcije: Smailagić Belma
Termin: utorak, 13.10
Učionica: 201

26. KOŠARKAŠKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Pašić Adi
Termin: srijeda, 12.25
Sala za fiskulturu

27. ŠAHOVSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Mehmedović Husein
Termin: srijeda, 13.10
Učionica: 004

28. EKO-PLANINARSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Topuz-Agić Zumra/Hadrović Džemila/Čengić Muamera
Termin: četvrtak, 12.30 – 13.30
Učionica: 205

29. PRVA POMOĆ

Voditelj sekcije: Topuz-Agić Zumra
Termin: utorak, 12.30 – 13.30
Učionica: 205

30. CIVITAS

Voditelj sekcije: Tiro Amela
Termin: ponedjeljak, 12.20
Učionica: 003

31. NOVINARSKA SEKCIJA

Voditelj sekcije: Džeko Sabina
Termin: srijeda, 13.10
Učionica: 204

Podijeli ovu objavu:
Osnovna škola
“Musa Ćazim Ćatić”

Čekaluša 53
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

+387 33 208-567
+387 33 216-567

musacazimc@gmail.com