Radionica „Girls in ICT“

U ponedjeljak 09. 03. 2020. godine, u prostorijama Treće gimnazije je održana radionica i predavanje pod nazivom “Girls in ICT”. Radionicu je organizovao CPCD u saradnji sa eduIT-om, Logosoft-om, AppImpact, Microsoft-om BiH i Trećom gimnazijom. Osnovni cilj radionice jeste potaknuti djevojčice koje pokazuju talenat i zainteresiranost za IT struku da biraju karijere u tom sektoru, te uopšte razbijanje stereotipa o djevojkama i ženama u nauci. Radionice interaktivnog karaktera obuhvatile su teme iz polja informacionih tehnologija i kompjuterskih nauka, kao što su Microsoft Azure Artificial Intelligence, HTML, CSS, JavaScript u sklopu Microsoftovog Visual Studio Codea, te programiranje sa MicroBitovima. Prisustvo ovoj zanimljivoj radionici učenice: Ilma Kadrić, Asja Ćatić i Hana Šehić realizovale su sa nastavnicama: Fatimom Hajdarević i Azrom Kreho.