Promocija Centra za sigurni internet

Juče je u prelijepoj Botaničkoj bašti Zemaljskog muzeja održana promocija Centra za sigurni internet. Na osnovu dugogodišnje uspješne saradnje sa Međunarodnim forumom solidarnosti EMMAUS, uz poziv prezentaciji su prisustvovali naši učenici: Kadrić Ilma, Karić Kamran i Begić Arif u pratnji nastavnice Azre Kreho. Tom prilikom predstavljene su aktivnosti  sprovedene s ciljem stvaranja sigurnijeg digitalnog okruženja u Bosni i Hercegovini u posljednjih 10 godina. Gostima koji su pomogli na bilo koji način uspostavljanju prvog Centra za sigurni internet u BiH su uručene zahvalnice, dok su djeca učestvovala u kreativnoj radionici u kojoj su razgovarali o prednostima intereneta i opasnostima koje se tu nalaze. U sklopu programa, djeca su prezentovala rezultate ove radionce, a podijeljenesu i  brojne nagrade.