Posjeta Prvoj bošnjačkoj gimnaziji

U ponedjeljak, 04.11.2019.godine učenici devetog razreda naše škole: Afan Fazlagić, Faruk Rustempašić, Hana Šehić, Danin Jusko, Muhamed Sarajlić, Lana Čengić, Hamza Hajrić, Soraja Salčin i Čampara Naida u pratnji bibliotekarke Senade Bašić bili su gosti Prve bošnjačke gimnazije. Ljubazni domaćini su se potrudili da učenike upoznaju sa organizacijom rada  škole kroz prisustvo  redovnim časovima, posjeti školskoj biblioteci gdje su učenici pogledali kratki film o osnivanju škole i niz drugih aktivnosti kroz koje su ih vodile pedagogica i bibliotekarka škole, te dvije učenice četvrtih razreda, a jedna od njih je bivša učenica naše škole Lajla Jusko; predsjednica Vijeća učenika Prve bošnjačke gimnazije  U neformalnom dijelu tokom zajedničkog ručka razgovarali su sa učenicima koji su im otkrili razloge zašto je ova škola bila njihov izbor za dalje školovanje.