Izložba “INOST MLADIH 2019”

Međunarodna izložba ideja, inovacija i stvaralaštva ”Inost mladih 2019″ ove godine je održana u Banjoj Luci od 17.04. do 19.04.2019. godine. Naravno, naši učenici zajedno sa svojim nastavnicima su uzeli učešće na ovoj značajnoj manifestaciji i ostvarili odlične rezultate:

1. mjesto (Zlatna plaketa) dodjeljena je za rad „MICRO:BIT kao semafor“. Autor navedenog rada je Bečić Nedim, učenik Prve bošnjačke gimnazije, ali je rad pripremio dok je bio deveti razred u našoj školi uz koordinaciju nastavnice-mentora Kreho Azre,
      2. mjesto (Srebrna plaketa) dodjeljena je Alihodžić Adinu, učeniku 6. razreda koji je radio uz koordinaciju  nastavnika-mentora  Ahmetović Nusreta,
      3. mjesto (Bronzana plaketa) dodjeljena je Osmić Adnanu, učeniku 5. razreda koji je radio uz koordinaciju  nastavnika-mentora Starčević Zlatka.

Čestitamo učenicima i njihovim nastavnicima.

Više detalja možete pronaći na sljedećem linku:

SAVEZ INOVATORA RS