Eksperimentalna nastava

Početkom aprila Ministarstvo za obrazovanje, nauku i mlade KS objavilo je poziv školama Kantona Sarajevo za izvođenje eksperimentalne nastave u III i VI razredu iz nastavnog predmeta Bosanskog jezika i književnosti, Hrvatskog jezika i književnosti, Srpskog jezika i književnosti po ishodima učenja.

Na našu radost, aplikacija naše škole, za koju je, između ostalog, bilo potrebno i odobrenje Vijeća roditelja, je uvrštena među 6 odabranih škola za realizaciju ovakve vrste nastave.

Eksperimentalnu nastavu će u dva treća razreda realizirati učiteljice Gena Maja Đumišić i Belma Žunić, a u dva šesta razreda nastavnice Buljubašić Indira i Džeko Sabina.

Cilj nastave je realizacija nastavnih sadržaja po savremenim, neobičnim i djeci veoma dragim metodama i aktivnostima, za šta su naše nasatavnice prošle dugotrajnu i obimnu obuku.