Čitalačka jesen 2019

Festival za djecu i mlade „Čitalačka jesen 2019“ koji je realizovan pod pokroviteljstvom  JU Biblioteka Sarajeva i Goethe instituta od 8.10. – 16.10.2019. godine ponudio je djeci mnogo zanimljivih aktivnosti.
Učenici sedmih i osmih razreda su pokazali interes za ponuđeni program, pa su sa nastavnicom njemačkog jezika Belmom Smailagić  prisustvovali radionicama u Njemačkoj čitaonici.
Na radionici pod nazivom „Germanska šahovska ploča“ koju su vodile Emina Čalija i Tijana Križanović iz Naučnog arheološkog društva prisustvovali su učenici  sedmih razreda i na veoma zanimljiv način od kartona i papira izrađivali šahovske figure germanskih junaka.
Crtač stripa Filip Andronik vodio je interaktivnu strip radionicu „Njemačke priče i stripovi“ kojoj su prisustvovali učenici osmih razreda.
Prisustvovanje radionicama je učenicima i nastavnici bilo jako zabavno.

ČITALAČKA JESEN