Kantonalno takmičenje iz informatike

Ovogodišnje kantonalno takmičenje iz informatike za učenike osnovnih škola održano je danas, 19.05.2021. godine u prostorijama Srednje elektrotehničke škole i Prirodno-matematičkog fakulteta. Takmičenje se realizovalo u specifičnim okolnostima, prilagođenim trenutnoj epidemiološkoj situaciji. Našu školu su predstavljali učenici Arif Begić i Alen Avdibegović. U konkurenciji od 84 učenika Arif je osvojio 6. mjesto, a za svoje prvo takmičenje Alen je ostvario izuzetan uspjeh sa velikim brojem bodova. Obojica naših vrijednih takmičara, iako nisu ostvarili direktni plasman na državno takmičenje mogu to obezbjediti kroz niz online takmičenja koja su u toku.

Kao i za sva druga takmičenja, Arifu i Alenu podršku u svakom pogledu pruža njihova nastavnica informatike Azra Kreho.

Čestitamo našim učenicima na učešću, marljivom radu i želji da sebe i školu predstave u najboljem svjetlu. Želimo im puno sreće na narednom online takmičenju, uz nadu da će se plasirati na državno takmičenje.