Dabar informatičar

Naša škola i ove školske godine, od 16.11.2020. do 27.11.2020. godine  se uključila u međunarodnu inicijativu Dabar (Bebras) informatičar izazov. Ova vrsta edukacije promoviše informatiku i informatičko razmišljanje među nastavnicima i učenicima. Učešćem u ovoj aktivnosti  želimo učenicima pokazati da računar nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj informatičkog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim. Nastavnici informatike Azra Kreho, Amra Mustafić i Zlatko Starčević zajedno sa učenicima su uživali u zajedničkom rješavanju zadataka na jedan drugačiji način. Čestitamo svim našim vrijednim informatičarima, a učenici sa najboljim rezultatima želimo puno sreće  u narednim krugovima takmičenja.

Svi oni koji nisu imali priliku učestvovati, a i oni koji žele uraditi zadatake od prethodnih godina  mogu ih pronaći na web sajtu:

DABAR IZAZOV