Takmičenje osnovnih škola za najbolji likovni rad

Evropska noć istraživača i Evropska sedmica robotike pozivaju najmlađe da učestvuju u takmičenju za najbolji likovni rad!

Ideje pokreću svijet i mi nestrpljivo čekamo da vidimo kako vi razmišljate!

1. KO SE MOŽE PRIJAVITI:

• Na konkurs se mogu prijaviti djeca koja pohađaju osnovnu školu (od 1. do 9. razreda) iz čitave Bosne i Hercegovine.
  • Jedno dijete može poslati jedan ili dva rada (može nacrtati obje teme).
  • Inovacije i neobična rješenja su oduvijek bili odlike pravih naučnika i jedva čekamo da vidimo u kojem smjeru putuje dječija mašta.

2. TEME:

• ROBOTIKA ZA ČOVJEČANSTVO
  • OTKRIJMO NEOTKRIVENO – TAJNI ŽIVOT NAUČNIKA

3.TEHNIKA:

• Likovni radovi mogu biti urađeni u tehnici po izboru djece (pastelne boje, vodene boje, grafitna olovka, kolaž, pastelin, reciklirani materijal, LEGO kockice, karton…)

4. KOME:

• Fotografije radova (ime i prezime učenika/ce, razred i naziv škole) uz priložene kontakt podatke (ime i prezime učitelja/ce / roditelja/staratelja i kontakt telefon/e-mail) poslati na e-mail: nocistrazivacabih@gmail.com

NAPOMENA: fotografije trebaju biti u visokoj rezoluciji.

5. DO KADA:

• 25.11.2020. do 24:00h – Finalni rok za slanje radova.
  •  27.11. – 11.12.2020. do 24:00h – Online glasanje i glasanje žirija.
  • 14.12.2020. u 17:00h – Završen proces evaluacije i glasanja pristiglih radova.
  • 15.12.2019. u 14:00h – Online proglašenje pobjednika.

6. PRAVILA GLASANJA

• ONLINE JAVNO GLASANJE: svi pristigli radovi će biti dostupni na nocistrazivaca.ba te će biti dostupni za glasanje svim građanima BiH. Bodovi će se brojati na osnovu broja likeova pojedinih radova.
  • BODOVANJE: 40% online glasova i 60% glasova predstavnika Evropske sedmice robotike i Evropske noći istraživača će odabrati najboljih 5 radova

7. NAGRADE

• 5 najboljih radova će biti nagrađeni vrijednim nagradama.
  • Budite kreativni i ne zaboravite da se zabavite 😊