Dabar informatičar

Naša škola i ove školske godine, će se uključiti u međunarodnu inicijativu Dabar (Bebras) informatičar izazov. Ova vrsta edukacije promoviše informatiku i informatičko razmišljanje među učenicima. Učešćem u ovoj aktivnosti  želimo učenicima pokazati da računr nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj informatičkog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim. U izazovu mogu učestvovati učenici od 4. do 9. razreda tako što se prijave na post o ovom takmičenju u svojim učionicama informatike do petka 06.11.2020. godine. Učenici sa najboljim rezultatima će imati priliku učestvovati u narednim krugovima takmičenja. Više detalja se može pronaći  na web sajtu:

DABAR IZAZOV