Priručnik za nastavnike i nastavnice

Poučavanje kompetencija za demokratsku kulturu kroz online nastavu

“Ovaj priručnik kreiran je u doba kakvo ne poznajemo ni mi, niti naša djeca, u doba kada su ulice i školske zgrade prazne, život ispunjen neobičnošću i strahom, i naš pogled usmjeren ka televizijskim ekranima i društvenim mrežama. Međutim, ovo je doba i kada, više nego ikada prije, veliki broj ljudi propituje svoje stavove, svoje vrijednosti i koriste mogućnosti da usvoje nova znanja vještine….
Razvijen u okviru zajedničkog projekta EU i Vijeća Evrope „Kvalitetno obrazovanje za sve“, priručnik za nastavnice/nastavnike stvoren je u kratkom vremenskom roku, koristeći lokalnu ekspertizu i na lokalnim jezicima, i bit će korišten / adaptiran u drugim balkanskim zemljama.
Projekat „Kvalitetno obrazovanje za sve“ implemetira se u okviru zajedničkog Horizontal Facility za Zapadni Balkan i Tursku II Evropske unije i Vijeća Evrope, s ciljem unapređivanja kvalitetnog obrazovanja za sve kroz promovisanje inkluzije i rješenja koja će adresirati diskriminaciju u obrazovnom sistemu.

Priručnik možete pronaći na sljedećem linku: Priručnik