JU OŠ Musa Ćazim Ćatić Sarajevo

DABAR INFORMATIČAR IZAZOV

Naša škola i ove školske godine, od 04.11.2019. do 22.11.2019. godine  se uključila u međunarodnu inicijativu Dabar (Bebras) informatičar izazov. Ova vrsta edukacije promoviše informatiku i informatičko razmišljanje među nastavnicima i učenicima. Učešćem u ovoj aktivnosti  želimo učenicima pokazati da računr nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj informatičkog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim. Nastavnica informatike Azra Kreho zajedno sa učenicima je uživala u zajedničkom rješavanju zadataka na jedan drugačiji način. Učenici sa najboljim rezultatima će imati priliku učestvovati u narednim krugovima takmičenja. Svi oni koji nisu imali priliku učestvovati, a i oni koji žele uraditi zadatake od prethodnih godina  mogu ih pronaći na web sajtu:

DABAR IZAZOV

U nizu fotografija koje slijede možete vidjeti izuzetno zanimanje naših učenika za ovaj vid edukacije.

Podijeli ovu objavu:
Osnovna škola
“Musa Ćazim Ćatić”

Čekaluša 53
71000 Sarajevo
Bosna i Hercegovina

+387 33 208-567
+387 33 216-567

musacazimc@gmail.com