2. mjesto za Hayam

U okviru 18. manifestacije “Dani Isaka Samokovlije – Sunce nad Drinom” Goražde-Sarajevo-Fojnica 2022. učenici su pisali na teme: „Sunce nad Drinom“, „Mirjamine kose“ i „Ubavo mjestance“. Za svoj rad, naša učenica Hayam Sladić osvojila je drugo mjesto na literarnom konkursu.

U prostorijama Doma mladih JU ˝Centar za kulturu˝ 26. 4. 2022. godine, organizirana je dodjela nagrada za najbolje literarne radove i kviz znanja za učenike osnovnih (od VII do IX razreda). Tom prilikom naša Hayam je primila nagradu. Fotografije sa dodjele priznanja možete pogledati u našoj galeriji na sljedećem linku: DANI ISAKA SAMOKOVLIJE

Događajem se slavi lik i djelo ovog književnika i ljekara, čiji su prostori umjetničkog i humanističkog djelovanja Goražde, Sarajevo i Fojnica. Dane Isaka Samokovlije tradicionalno prati likovni i muzički program koji slavi ovog književnika i humanistu.

Čestitamo Hayam i njenoj nastavnici Amini Hasibović-Ibišević.